مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان

بیمه مسئولیت در بیمه ایران به چه معناست؟

بیمه مسئولیت در بین افراد جامعه می تواند به طور مستقیم بر روی روابط اشخاص مختلف تاثیر گذار باشد و از طریق آن افراد جامعه از حقوق یکدیگر و مسئولیت های یکدیگر مطلع می شوند. بیمه مسئولیت در واقع برای حوادثی که افراد را در زمان کار تهدید می کند مناسب است و در صورت بروز حوادث بیمه گر (بیمه ایران)  خسارت ناشی از حادثه را پرداخت خواهد کرد. هر یک از ما در زندگی خود در قبال افرادی از جامعه با توجه به نوع فعالیتی که انجام می دهیم مسئولیت داریم و با توجه  به هر نوع فعالیتی می توان بیمه ای خاص را در نظر گرفت ولی اکثر مردم با برخی از بیمه نامه ها آشنایی دارند. بیمه ایران بیمه مسئولیت را در متنوع ترین شکل ممکن به فروش می رساند. یکی از بیمه ها  بیمه مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان است. بیمه ایران در ارائه طرح های بیمه ای پیشرو می باشد و خسارت های ناشی از حوادث را به افراد زیان دیده در فعالیت های اقتصادی مختلف پرداخت می کند. بیمه ایران در پرداخت حوادث  از روش های بسیار ساده ای استفاده می کند و کارشناسی های انجام شده در این زمینه نسبت به شرکت های بیمه ای دیگر بسیار ساده تر می باشد.

 

 

 توضیح بیمه مسئولیت مدنی كارفرما در قبال كاركنان در بیمه ایران

بیمه مسئولیت كارفرما در قبال كاركنان  به این معنی است که بیمه گذار بر طبق یک مسئولیت مدنی هر گونه جراحتی که بر بدن کارگران یک کارگاه بر اثر حادثه وارد شود را به عهده می گیرد. یک کارفرما زمانی که بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را از بیمه ایران خرید می کند در برابر حوادثی که در کمین کارکنان کارگاه وجود دارد ایمن می شود. در صورتی که در یک کارگاهی حادثه ای اتفاق بیافتد و کارفرما مقصر شناخته شود بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان بیمه ایران با توجه به بیمه نامه‌ای که برای کارفرما صادر کرده است از کارفرما حمایت کرده و با دریافت رضایت از  کارگر آسیب دیده خسارت شخص را پرداخت خواهد کرد. در بیمه ایران نمایندگی بوریائی انواع قرارداد بیمه حوادث از جمله بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان نیز تنظیم می گردد.

 

تعریف بند های تشکیل شده بیمه مسئولیت کارفرما در قبال‌‌کارکنان

در توضیح بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان کلماتی آورده شده که هر کدام در  قانون بیمه ایران دارای تعریف است. در این قانون موضوع بیمه نامه اینگونه توضیح داده می شود:  به مسئولیت مدنی بیمه گذار و یا افرادی که در کارگاه صاحب سمت هستند و حتما نام آنها در بیمه نامه و یا الحاقیه های که ممکن است بعدا تنظیم شود آورده شده است و در مقابل آسیب هایی که به کارکنان بر اثر حادثه وارد می شود، گفته می شود. فعالیت تحت پوشش عنوان دیگری است که در قرارداد بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان تکمیل می گردد و به معنای فعالیتی است که بر اساس گفته بیمه گذار در محل کار انجام می شود و در قرار داد به صورت کتبی قید می شود. حادثه موضوع بیمه  بخش دیگری در قرارداد بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان است و به معنی هر رخدادی است که در زمان فعالیتی که بیمه شده است اتفاق بیافتد. هر حادثه ای که در محل کار و یا بواسطه کاری که بیمه شده است، رخ دهد مشمول  این بیمه می شود. یکی دیگر از بند های موجود در  قرارداد بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان ، کارگران است و به افرادی گفته می شود که طبق قوانین موجود در کشور به نام کارگر و یا کارمند برای بیمه گذار کار می کنند. در واقع اگر مسئولیت افرادی که به عنوان عوامل اجرایی بیمه گذار باشند و تحت بیمه قرار گرفته باشند کارکنان و کارگران را شامل خواهد شد. کارگاه از دیگر بخش های قرارداد بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان  است و محدوده ای است که به واسطه فعالیتی که بیمه گذار در آنجا را اندازی کرده است کارکنان مشغول به فعالیت می باشند. نشانی آن در بیمه نامه قید شده است بخش های مختلفی که در ساختمان وجود دارد مانند محل استراحت، غذاخوری و نظافت جزو محل کار به حساب می آید. از تعاریف دیگر بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان  صدمه بدنی است و زمانی که حادثه اتفاق می افتد بر اساس قانون به آن دیه و یا ارش تعلق می گیرد. بخش خسارت  بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان  نیز شامل دیه ای است که به علت صدمه ای که فرد وارد شده است باید پرداخت شود و شامل هزینه پزشکی، غرامت نقص عضو و فوت خواهد بود البته در صورتی که دادگاه رای را بر علیه بیمه گذار صادر کرده باشد. هزینه پزشکی تا حداکثر سقفی که در بیمه نامه ذکرشده باشد، پرداخت خواهد شد. نمایندگی بوریائی بیمه ایران(Iran Insurance booryaei)  برای صاحبان مشاغل بهترین قرار داد را برای بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان تنظیم می کند و کارفرما را در جریان تمام بندهای این بیمه نامه قرار می دهد و پاسخگوی هر نوع سوالی در رابطه با این بیمه نامه خواهد بود.

انواع بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان

بیمه مسئولیت کارفرما در قبال کارکنان را می توان به دو دسته زیر تقسیم نمود:

  • بیمه مسئولیت  کارفرما در قبال کارکنان  مربوط به کارگاه های تولیدی  و خدماتی
  • بیمه مسئولیت مدنی کارفرما برای کارگران ساختمانی

در صورتی فعالیت یک کارگاه مربوط به ایجاد بنای ساختمانی نباشد و در واقع یک فعالیت عمرانی نباشد فعالیت صنعتی ، تجاری، خدماتی و بازرگانی به حساب می آید مانند کارگاه های کوچک و بزرگ و نجاری، جوشکاری، تراشکاری صنایع آهن و…. از مسائل مهمی که در تعیین نرخ و قیمت بیمه در نظر می گیرند پایه شغلی و ریسک شغل است و شرکت  بیمه ریسک فعالیت ها را تعیین می کند. در بیمه مسئولیتی که برای کارگران ساختمانی در بر می گیرند بیمه گر باید خسارت را با توجه به تعهداتش پرداخت کند. پوشش این بیمه نامه برای تمام مراحل ساختمان سازی از تخریب و گود برداری تا ساخت می باشد و میزان سقف تعهدات بیمه گر به تعداد کارگران  و متراژ پروژه  تغییر خواهد کرد. برای اطلاع دقیق تر از شرایط بیمه نامه مسئولیت برای ساختمان سازی می توانید به نمایندگی بوریائی بیمه ایران مراجعه کنید تا اطلاعات به روز و صحیحی در اختیار شما قرا داده شود.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × 5 =